dirtrally

DiRT Rally – nowa odsłona cyklu

Kolejna wersja kultowej już serii rajdowej spod skrzydeł Codemasters. Dirt Rally bo o nim mowa dostępny jest już teraz na Steam jako Early Access za 26,99€Obecna wersja zawiera 17 aut oraz 36 odcinków specjalnych w trzech lokacjach – Walia, Monte Carlo i Akropol. Gra bazuje na starym silniku EGO z którego korzystały poprzednie wersje.(Nowy silnik zobaczymy w F1 2015)

Według Codies fizyka jest nieco bardziej wymagająca względem poprzednich edycji, choć nie należy spodziewać się konkurenta dla Richard Burns Rally. Uszkodzenia auta można naprawiać między kolejnymi OS’ami dokładnie w taki sposób jak miało to miejsce w kultowym Colin McRae Rally 2.0 czyli każda naprawa zabiera nam czas z pewnej pul.
Kolejnymi nowościami jest system zatrudniania do 4 mechaników dla których wybieramy odpowiednią długość kontraktu, sami mechanicy będą posiadać perki które pomogą ulepszać pojazdy.

Nacisk prac położono również nad odwzorowaniem realnych lokacji które odwzorują prawdziwe odcinki specjalne. Gra nie będzie zawierała mikrotransakcji, a wszystkie przyszłe aktualizacje zawartości gry będą darmowe. Najbliższa aktualizacja(maj) zawierać będzie Pikes Peak Hill, natomiast w czerwcu spodziewać należy się asfaltowych tras ulokowanych w Niemczech.

Naszym zdaniem pomysł wczesnego dostępu powinien wyjść na dobre ostatecznej wersji gry za sprawą społeczności która powinna pomóc deweloperom stworzyć o wiele lepszą rozgrywkę.FEEDER League | FEEDER Ragnar Simulator